Reprezentacja naszej uczelni wzięła udział w 42. Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym. Drużyna Akademii wystartowała w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe.
Uzyskany w tej widowiskowej i wymagającej doskonałego zgrania dyscyplinie wynik pozwolił naszej reprezentacji na zajęcie 2. miejsca w klasyfikacji szkół pożarniczych. W klasyfikacji generalnej zawodów, obejmującej wszystkie startujące zespoły, Akademia Pożarnicza uplasowała się na 9. pozycji.