Inne zasoby online

Skip to content
LOGOWANIE
Inne zasoby online

Inne zasoby online

Poniżej przedstawiamy ciekawe źródła dostępne online.

Czasopisma Online

Listę otwiera Przegląd Pożarniczy, czasopismo z bogatą historią, sięgającą początku XX wieku. Poza nim proponujemy też interesujące zagraniczne periodyki.

Dział techniczny

Dział techniczny otwiera BazTech baza, która od 1998 r rejestruje artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.

Technika

PRZEGLĄD TELEINFORMATYCZNY

Zobacz PRZEGLĄD TELEINFORMATYCZNY

MATERIAŁY BUDOWLANE: TECHNOLOGIE, RYNEK, WYKONAWSTWO

Zobacz MATERIAŁY BUDOWLANE: TECHNOLOGIE, RYNEK, WYKONAWSTWO

FIBRES & TEXTILES IN EASTERN EUROPE (INSTYTUT BIOPOLIMERÓW I WŁÓKIEN CHEMICZNYCH)

Zobacz FIBRES & TEXTILES IN EASTERN EUROPE (INSTYTUT BIOPOLIMERÓW I WŁÓKIEN CHEMICZNYCH)

E-INFORMATICA SOFTWARE ENGINEERING JOURNAL (ISEJ)

Zobacz E-INFORMATICA SOFTWARE ENGINEERING JOURNAL (ISEJ)

JOURNAL OF INDUSTRIAL ENGINEERING AND MANAGEMENT

Zobacz JOURNAL OF INDUSTRIAL ENGINEERING AND MANAGEMENT

JOURNAL OF LOGGING & SAWMILLS – TIMBER WEST

Zobacz JOURNAL OF LOGGING & SAWMILLS – TIMBER WEST

Czasopisma medyczne

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom naszych studentów, proponujemy kilka interesujących czasopism medycznych.

Medycyna

JOURNAL OF MEDICAL EMERGENCY SERVICE

Zobacz JOURNAL OF MEDICAL EMERGENCY SERVICE

ENVIRONMENTAL HEALTH PERSPECTIVES

Zobacz ENVIRONMENTAL HEALTH PERSPECTIVES

OCCUPATIONAL HEALTH AND SAFETY JOURNAL

Zobacz OCCUPATIONAL HEALTH AND SAFETY JOURNAL

Inne źródła online

Poniżej przedstawiamy inne, warte zapoznania źródła online, podzielone kolejno na bazy danych, biblioteki cyfrowe oraz źródła prawne.

  • logo worldcat

    WorldCat

    WorldCat to katalog centralny łączący zbiory 71 tys. bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Poza standardowymi książkami, dostępne są również m. in. mapy, prace badawcze, a także cyfrowe wersje rzadkich przedmiotów powszechnie niedostępnych.

  • logo reaserchgate

    ResearchGate

    ResearchGate.net jest międzynarodową siecią akademicką i bezpłatną platformą udostępniania prac naukowych.
  • logo mendeley

    Mendeley

    Mendeley pozwala przechowywać, organizować, notować, udostępniać i cytować referencje i dane badawcze. Jako darmowy menadżer referencji umożliwia m. in. na automatyczne generowanie bibliografii oraz współpracę online z innymi badaczami.

  • logo google scholar

    Google Scholar

    Google Scholar to specjalistyczna wyszukiwarka naukowa od Google, która zapewnia prosty sposób na szerokie wyszukiwanie literatury naukowej w różnych dziedzinach.
  • logo eurostat

    Eurostat

    Eurostat i GUS są źródłami statystycznymi, zawierającymi dane statystyczne z Unii Europejskiej (Eurostat - jest urzędem statystycznym Unii Europejskiej) oraz Polski (GUS).

Biblioteki Cyfrowe

Rozwój technologii i cyfryzacji umożliwił powstanie bibliotek cyfrowych. Dzięki nim można mieć łatwy dostęp do zasobów bibliotek nie tylko polskich, ale też i zagranicznych.

  • Academica

    Academica to darmowa wypożyczalnia, która pozwala na skorzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej, w tym także tych najnowszych objętych ochroną prawa autorskiego. W Academice są dwa rodzaje publikacji: 1) niechronione prawem autorskim dostępne dla wszystkich (oznaczone zieloną kropką), 2) chronione prawem autorskim dostępne tylko na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Biblioteka Akademii Pożarniczej posiada taki terminal.
  • logo polona

    POLONA

    POLONA to jedna z największych cyfrowych bibliotek w Polsce. Jest administrowana przez Bibliotekę Narodową. Zawiera nie tylko jej zbiory, ale też i obiekty innych instytucji. Z każdym dniem zasoby Polony zwiększają się o nowe rzeczy zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość.

  • logo europeana

    Europeana

    Europeana, biblioteka cyfrowa posiadająca zbiory z całej Europy, z dziedzictwa naukowego i kulturowego.

  • logo gallica

    Gallica

    Gallica jest biblioteką cyfrową Biblioteki Narodowej Francji i jej partnerów. Powstała w 1997 roku i oferuje dostęp do milionów dokumentów w tym m. in. książek w formacie epub, gazet, map, rękopisów, filmów, magazynów, obrazów, nagrań dźwiękowych.

  • logo british library

    British Library

    British Library (Digital Collection), tutaj można znaleźć subskrybowane przez British Library różnorodne bazy danych i inne zasoby elektroniczne, część zasobów jest darmowa dla wszystkich, część jest dostępna tylko w czytelniach British Library.
  • logo ethos

    EThOS

    EThOS (e-theses online service) indeks prac doktoranckich, które powstały w Uczelniach Wielkiej Brytanii, podlega pod British Library. Celem EThOS jest zwiększenie widoczności i dostępności prac doktoranckich w Wielkiej Brytanii.
  • logo library of congres

    Library of Congress

    Library of Congress (Digital Collections) – Biblioteka Kongresu to jedna z największych bibliotek na świecie z bogatymi zbiorami, które liczą już ponad 162 miliony zasobów w tym m. in. książek, filmów, fotografii, gazet, i map. Posiada bogate zbiory cyfrowe.

Źródła prawne

Pisząc swoje prace studenci często korzystają z aktów prawnych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom powyżej są odnośniki do stron z aktami prawnymi: Internetowy System Aktów Prawnych, Monitor Polski, Dziennik Ustaw, jak i do strony PKN (Polskiego Komitetu Normalizacyjnego). 

Źródła prawne