Skip to content
LOGOWANIE

Ćwiczenia poligonowe Akademii Pożarniczej

Studenci stacjonarnych studiów pierwszego stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej z kompanii szkolnej III (SP-K21) w dniach 3–12 czerwca 2024 r. uczestniczą w corocznych ćwiczeniach poligonowych, na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa w Nowym Dworze Mazowieckim, należącej do Akademii Pożarniczej.

W trakcie trwania poligonu podchorążowie realizują założenia praktyczne w pięciu blokach: 

  • działania gaśnicze, 
  • ratownictwo techniczne, 
  • ratownictwo chemiczne, 
  • ratownictwo medyczne,  
  • kierowanie działaniem ratowniczym z wykorzystaniem sztabu.

Ćwiczenia poligonowe są cennym doświadczeniem dla naszych podchorążych. Pozwalają wykorzystać nabytą w trakcie zajęć teoretycznych wiedzę i dają im możliwość wykorzystania jej przy rzeczywistych zdarzeniach. Sprzęt ratowniczy wykorzystywany podczas ćwiczeń, jak i zadania postawione studentom są odzwierciedlaniem realiów tego, co może ich spotkać w docelowym miejscu pełnienia służby, a także przy faktycznych działaniach wynikających ze służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Zajęcia zorganizowane zostały i są prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Działań Ratowniczych z Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności, w tym pracowników i wykładowców Zakładu Ratownictwa Medycznego oraz Zakładu Ratownictwa Technicznego przy wsparciu funkcjonariuszy APoż z Działu Doskonalenia Zawodowego i Poligonu oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej APoż. 

Inne wpisy z podobnych kategorii

Czerwiec miesiącem sportowców 
Czerwiec miesiącem sportowców 
6 czerwca 2024 r. w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) st. str. pchor. Bartosz MAŁKIEWICZ  z Kompanii Szkolnej II Akademii Po...
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
TYTUŁ KONFERENCJI „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” – II EDYCJA TERMIN KONFERENCJI 10 – 11  wrz...
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
W dniach 13-14 czerwca 2024 r. na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył...