Dzień Otwarty Akademii Pożarniczej 2024

Skip to content
LOGOWANIE
DZIEŃ OTWARTY AKADEMII POŻARNICZEJ 2024

DZIEŃ OTWARTY AKADEMII POŻARNICZEJ 2024

20 KWIETNIA 2024 r.

DZIEŃ OTWARTY AKADEMII POŻARNICZEJ 2024 - 20 kwietnia 2024 r. (sobota)

Akademia Pożarnicza w Warszawie (APoż, wcześniej Szkoła Główna Służby Pożarniczej) ma zaszczyt zaprosić na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 r. 😊

Od 9:30 do 13:30 otworzymy drzwi dla przyszłych studentów. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą studiów na kierunkach cywilnych i mundurowych w naszej Uczelni. Znajdujemy się na pięknym Żoliborzu, tuż obok stacji metra Marymont. To niecały kwadrans od centrum miasta!

APoż, posiadająca status uczelni akademickiej, jest publiczną uczelnią służb państwowych o uznanej renomie w obszarze badań i kształcenia najlepszych specjalistów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności, w tym oficerów pożarnictwa. APoż to jednocześnie jednostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas Dnia Otwartego kandydatom na studia przedstawimy: ofertę kształcenia, bazę naukowo-dydaktyczną, możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach życia naukowo-studenckiego, a także działalność uczelnianych organizacji studenckich naszej Alma Mater.
W programie m.in.: pokazy z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, wysokościowego i dronów, a także o rozwoju pożaru wewnętrznego. Dowiecie się także jak wygląda egzamin sprawnościowy dla strażaków w służbie kandydackiej.
Dzień Otwarty APoż to również bardzo dobra okazja do porozmawiania z podchorążymi oraz studentami jedynej takiej uczelni w Polsce, dlatego nie może Was zabraknąć!

Zaczynamy o 10:00 spotkaniem z Rektorem-Komendantem APoż bryg. dr. inż. Tomaszem Klimczakiem, prof. uczelni.

Na zakończenie wydarzenia zapraszamy wszystkich uczestników na pyszną strażacką grochówkę!

Miejsce: Akademia Pożarnicza, ul. J. Słowackiego 52/54, 01-629 Warszawa
Wejście od godziny 9:30 bramą od ulicy Potockiej.

 

AKADEMIA POŻARNICZA

baner perspektywy
Baner APoż 2 - widok budynków z lotu ptaka

UCZELNIA TO NIE TYLKO BUDYNKI I ZAJĘCIA…

To przede wszystkim ludzie, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Studenci APoż mają możliwość realizowania się na wielu płaszczyznach życia naukowo-studenckiego, zarówno w prężnie działających kołach i sekcjach naukowych, sekcjach sportowych, Samorządzie Studenckim, jak i dzięki zagranicznym wyjazdom czy udziałowi w projektach. Zachęcamy również do skorzystania z oferty studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.

Do zobaczenia w Akademii Pożarniczej!

ULOTKA REKRUTACYJNA 2024-2025

INTERNETOWA REKRUTACJA KANDYDATÓW