Skip to content
LOGOWANIE

IV Konferencja Ratownictwo i Energetyka pod tytułem „Systemy Energetyczne. Odnawialne Źródła Energii. Elektromobilność.”

grupa osób podczas konferencji
W dniu 6 czerwca 2024 w Auli Politechniki Opolskiej odbyła się IV Konferencja Ratownictwo i Energetyka pod tytułem „Systemy Energetyczne. Odnawialne Źródła Energii. Elektromobilność.”
 
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Katowice Koło Opole, a także KW PSP w Opolu, KM PSP w Opolu, Politechnika Opolska oraz Tauron Dystrybucja S.A.
 
Podczas spotkania przedstawiona została problematyka związana z rozwojem, bezpieczną eksploatacją, zabezpieczeniem i przygotowaniem do działań ratowniczych obiektów OZE (w tym systemów ogniw fotowoltaicznych i związanych z nimi magazynów energii, systemów związanych z wykorzystaniem wodoru, a także zagadnień dot. elektromobilności). W trakcie Konferencji eksperci krajowi i zagraniczni omówili na podstawie istniejących w danym kraju przepisów, procedur i standardów, a także w oparciu o własne doświadczenia - aktualny stan i perspektywy rozwoju obiektów OZE, przygotowanie obiektów OZE do prowadzenia działań ratowniczych, zaistniałe zdarzenia, a także przedstawią problematykę związaną ze współpracą służb energetycznych i ratowniczych w przedmiotowym obszarze. Akademię Pożarniczą reprezentował bryg. dr. inż. Artur Ankowski, który wygłosił referat pt. „Taktyka działań ratowniczych prowadzonych podczas pożarów magazynów energii”.
 
Patronat honorowy konferencji objął Komendant Główny PSP nadbryg. dr. inż. Mariusz Feltynowski.
 

Inne wpisy z podobnych kategorii

Czerwiec miesiącem sportowców 
Czerwiec miesiącem sportowców 
6 czerwca 2024 r. w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) st. str. pchor. Bartosz MAŁKIEWICZ  z Kompanii Szkolnej II Akademii Po...
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
TYTUŁ KONFERENCJI „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” – II EDYCJA TERMIN KONFERENCJI 10 – 11  wrz...
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
W dniach 13-14 czerwca 2024 r. na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył...