Skip to content
Logo Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
LOGOWANIE

Rozpoczęcie 13. i 14. edycji Wyższego Kursu Ochrony Ludności dla osób pełniących funkcję starosty

grupa osób pozuje do zdjęcia

24 marca 2025 r. rozpoczęły się w Akademii Pożarniczej 13. i 14. edycja Wyższego Kursu Ochrony Ludności. Kurs oparty jest na programie stanowiącym załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 lutego 2025 r. w sprawie programów szkoleń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz wymagań dla podmiotów prowadzących szkolenia (poz. 162). Jest on skierowany do starostów oraz prezydentów miast na prawach powiatu (WKOL-P) i potrwa 4 dni.

Wśród uczestników rozpoczętego kursu znajdują się Starostowie:

  1. Starosta Olsztyński
  2. Starosta Pucki
  3. Starosta Iławski
  4. Starosta Ełcki
  5. Starosta Działdowski
  6. Starosta Mrągowski
  7. Starosta Braniewski
  8. Starosta Kwidzyński
  9. Starosta Lidzbarski
  10. Starosta Gołdapski
  11. Starosta Kętrzyński
  12. Starosta Olecki
  13. Starosta Suwalski
  14. Starosta Lęborski
  15. Starosta Kartuski
  16. Starosta Szczycieński
  17. Starosta Nowomiejski
  18. Starosta Sejneński
  19. Starosta Nidzicki
  20. Starosta Grajewski
  21. Starosta Elbląski
  22. Starosta Augustowski
  23. Starosta Węgorzewski
  24. Starosta Sztumski
  25. Starosta Chojnicki
  26. Starosta Malborski
  27. Starosta Ostródzki
  28. Starosta Bartoszycki
  29. Starosta Kościerski

oraz Prezydenci Miast na prawach powiatu:

  1. Prezydent m. Elbląg
  2. Prezydent m. Olsztyn
  3. Prezydent m. Suwałki.

Uczestnicy kursu realizują tematy mieszczące się w czterech modułach:

  • Moduł I. Środowisko Bezpieczeństwa;
  • Moduł II. Kierowanie Bezpieczeństwem;
  • Moduł III. System Ochrony Ludności I Obrony Cywilnej;
  • Moduł IV. Dobre Praktyki.

Kurs zostanie zakończony debatą ekspercką oraz uroczystym rozdaniem dyplomów.

Spostrzeżeniami dotyczącymi WKOL-P podzieliła się z nami Pani Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Starosta Powiatu Kłodzkiego. Zachęcamy do zapoznania się materiałem video.

fot. Tomasz Zamiela, Akademia Pożarnicza

Inne wpisy z podobnych kategorii

Mobilność Erasmus+ funkcjonariusza Akademii Pożarniczej na Uniwersytecie Niccolò Cusano w Rzymie
Mobilność Erasmus+ funkcjonariusza Akademii Pożarniczej na Uniwersytecie Niccolò Cusano w Rzymie
W ramach programu Erasmus+ st. kpt. mgr inż. Mateusz Urbańczyk z Akademii Pożarniczej zrealizował mobilność dydaktyczną na Uniw...
Mobilność Erasmus+ funkcjonariusza Akademii Pożarniczej w University of Patras
Mobilność Erasmus+ funkcjonariusza Akademii Pożarniczej w University of Patras
W dniach 15–18 czerwca 2026 r. st. bryg. mgr inż. Karina Jarosławska-Kolman z Katedry Ratownictwa Medycznego APoż uczestniczyła...
Reprezentacja Akademii Pożarniczej na 42. Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym
Reprezentacja Akademii Pożarniczej na 42. Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym
Reprezentacja naszej uczelni wzięła udział w 42. Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym. Drużyna Akademii wystartowała w ko...