Skip to content
LOGOWANIE

UROCZYSTA ZBIÓRKA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI I PROMOCJI NA PIERWSZY STOPIEŃ OFICERSKI W PSP

10 listopada 2023 r. w Akademii Pożarniczej (APoż) odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości i promocji na pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej (PSP). Przybyłych gości przywitał Rektor-Komendant APoż nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni.

Awanse na pierwszy stopień oficerski otrzymali strażacy, którzy ukończyli w APoż przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w PSP (SPO) lub stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK). Łącznie stopień młodszego kapitana nadano 135 funkcjonariuszom.

Podczas apelu ponadto wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższy stopień służbowy funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Głównej PSP.

Komendant Główny PSP gen. brygadier dr inż. Andrzej Bartkowiak podkreślił jak dynamicznie rozwija się nasza Uczelnia i wskazał na znaczenie wartości godności, honoru i ojczyzny w służbie oficera. Zaznaczył, że PSP jest nowoczesną, ratowniczą formacją, docenianą na arenie ogólnoświatowej.

W uroczystości uczestniczyli także m.in.: Zastępcy Komendanta Głównego PSP, pozostali przedstawiciele Komendy Głównej PSP i jednostek organizacyjnych PSP oraz innych służb, kapelani, a także reprezentanci naszej Uczelni, na czele z Rektorem-Komendantem nadbryg. dr. inż. Mariuszem Feltynowskim, prof. uczelni.

Inne wpisy z podobnych kategorii

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA KULTURA POKOJU “KULTURA GRANIC” 
VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA KULTURA POKOJU “KULTURA GRANIC” 
W dniach 15 i 16 lutego 20024 r. odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa KULTURA POKOJU  “Kultura granic” organizowan...
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUKI POLSKIEJ
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUKI POLSKIEJ
19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Data tego święta państwowego nie jest przypadkowa – 19 lutego 1473 r. urodził się Mi...
ZAPRASZAMY STUDENTÓW I STUDENTKI AKADEMII POŻARNICZEJ DO UDZIAŁU W REKRUTACJI DO PROGRAMU DLA STUDENTÓW – AMBASADORÓW „EU CAREERS”
ZAPRASZAMY STUDENTÓW I STUDENTKI AKADEMII POŻARNICZEJ DO UDZIAŁU W REKRUTACJI DO PROGRAMU DLA STUDENTÓW – AMBASADORÓW „EU CAREERS”
Zapraszamy studentów i studentki Akademii Pożarniczej do udziału w rekrutacji do programu dla studentów – ambasadorów „EU Caree...