Skip to content
LOGOWANIE

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w Akademii Pożarniczej

grupa strażaków podczas uroczystości rozdania dyplomów
30 kwietnia 2024 r. w Akademii Pożarniczej (APoż) odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów:
• stacjonarnych I i II stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej,
• niestacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie stałej,
• niestacjonarnych II stopnia,
a także rozdania świadectw ukończenia studiów podyplomowych:
• „Bezpieczeństwo i higiena pracy”,
• „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w sektorze publicznym”
na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności.
 
Przybyłych gości przywitał Rektor-Komendant APoż bryg. dr inż. Tomasz Klimczak, prof. uczelni.
 
To wydarzenie jest szczególnie ważne dla społeczności akademickiej naszej Uczelni i środowiska pożarniczego. W tym uroczystym dniu do grona absolwentów APoż łącznie dołączyło ponad 400 osób.
 
Podczas uroczystości wręczono także nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniające się prace dyplomowe oraz szczególny wkład pracy na rzecz APoż poprzez m.in. osiągnięcia sportowe, działalność promocyjną, zasługi dla krwiodawstwa i aktywny udział w uczelnianych organizacjach studenckich.
 
Prymusami stacjonarnych studiów II stopnia zostali: st. ogn. pchor. mgr inż. Kacper Grzesiak oraz st. ogn. pchor. mgr inż. Andrzej Miotk.
 
Najlepszym absolwentem stacjonarnych studiów I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej okazał się st. ogn. pchor. inż. Ksawery Łokietek.
 
Najlepszym absolwentem niestacjonarnych studiów II stopnia jest mł. bryg. mgr. inż. Adam Kubiak.
 
Najlepszy absolwent niestacjonarnych studiów I stopnia dla strażaków w służbie stałej to st. asp. inż. Bartłomiej Hołysz.
 
W uroczystości uczestniczyli także m.in.: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej (PSP) nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski wraz z Zastępcą bryg. mgr. inż. Pawłem Frysztakiem, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz Pani Renata Kozłowska, Duszpasterz APoż ks. Michał Garbecki oraz kierownictwo, kadra i przedstawiciele społeczności APoż.
 
Wszystkim absolwentom gratulujemy i mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej Uczelni zaowocuje wieloma osiągnięciami, a zawarte znajomości przetrwają lata! Serdecznie zachęcamy, aby dołączyć do Stowarzyszenia Absolwentów APoż. To dobra sposobność, aby koleżeńskie kontakty i miłe wspomnienia z czasów studenckich pozostały jak najdłużej!
 
Wydarzenie poprzedziło Centralne Obchody Dnia Strażaka połączone z Promocją Oficerską w PSP, które odbędą się 4 maja br. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
 

Inne wpisy z podobnych kategorii

Zakończenie realizacji projektu pt. Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – Koordynacja i Standaryzacja
Zakończenie realizacji projektu pt. Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – Koordynacja i Standaryzacja
Nazwa Programu: Sprawy wewnętrzneNazwa funduszu: Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021Nr umowy finansowej: 5/NMF/2021 Akademia...
Drugie szkolenie dla kandydatów na studia mundurowe (25 maja 2024 r.)
Drugie szkolenie dla kandydatów na studia mundurowe (25 maja 2024 r.)
Drugie szkolenie dla kandydatów na studia mundurowe (25 maja 2024 r.) Zapraszamy na jednodniowe szkolenie dla kandydatów na stu...
Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu w Siedlcach z udziałem Prorektora ds. Kształcenia i Studentów st. bryg. dr hab. inż. Tomasz Zwęgliński, prof. uczelni
Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu w Siedlcach z udziałem Prorektora ds. Kształcenia i Studentów st. bryg. dr hab. inż. Tomasz Zwęgliński, prof. uczelni
15 maja 2024 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu w Siedlcach, które stanowiło kulminacyjny moment obchodów ...