Skip to content
LOGOWANIE

Walne Zgromadzenie EFSCA w Akademii Pożarniczej w Warszawie

grupa osób pozuje do zdjęcia

W dniu dzisiejszym w murach Akademii Pożarniczej w Warszawie rozpoczęło się walne zgromadzenie członków Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Pożarniczych (EFSCA) oraz walne zgromadzenie zarządu stowarzyszenia.

Wydarzenie zostało poprzedzone konferencją pt. „Współpraca międzynarodowa – mechanizmy podniesienia jakości szkolenia strażaków w strukturach straży pożarnych”.

Konferencję otworzył prezydent EFSCA, Arvid Graeger. Następnie odbyło się uroczyste podniesienie flag Polski, Unii Europejskiej oraz EFSCA. Tradycją konferencji EFSCA jest wywieszanie flagi stowarzyszenia obok flag UE i kraju goszczącego, co symbolizuje nasz wspólny cel – wymianę wiedzy i zapewnienie podstaw do współpracy. Podchorążowie z Akademii Pożarniczej sprawili, że ten moment był naprawdę wyjątkowy.

W trakcie konferencji podpisano Memorandum of Understanding pomiędzy EFSCA a Federacją Europejskich Funkcjonariuszy Straży Pożarnych (FEU). Obie organizacje wyznają wspólną misję doskonalenia straży pożarnej poprzez wymianę doświadczeń, informacji i edukacji.

Na uroczystości obecny był reprezentant Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Rafał Sołowin. Przedstawił on członkom EFSCA spostrzeżenia na temat międzynarodowych działań Polski w zakresie ochrony ludności, omówił doświadczenia zdobyte podczas licznych katastrof w Europie oraz przygotowania do międzynarodowych ćwiczeń Fenix.

Artur Malantanowicz, lider zespołu Sieci Wiedzy o Mechanizmie Ochrony Ludności UE, zaprezentował pracę Departamentu Operacji Ochrony Ludności i Pomocy Humanitarnej Komisji Europejskiej #DGECHO. Opowiedział o możliwościach, jakie stwarza ten mechanizm oraz uczestnictwie w jego działaniach.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i doskonalenia współpracy międzynarodowej w zakresie szkolenia strażaków. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wybitnych specjalistów i przedstawicieli różnych instytucji zaangażowanych w ochronę ludności. Akademia Pożarnicza w Warszawie z dumą wspiera inicjatywy, które przyczyniają się do podnoszenia jakości szkoleń i współpracy na szczeblu międzynarodowym.

Inne wpisy z podobnych kategorii

Czerwiec miesiącem sportowców 
Czerwiec miesiącem sportowców 
6 czerwca 2024 r. w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) st. str. pchor. Bartosz MAŁKIEWICZ  z Kompanii Szkolnej II Akademii Po...
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
TYTUŁ KONFERENCJI „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” – II EDYCJA TERMIN KONFERENCJI 10 – 11  wrz...
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
W dniach 13-14 czerwca 2024 r. na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył...