
Wprowadzenie do badań czynników systemowych i suplementowych. Część 2: Identyfikacja czynników systemowych i suplementowych oraz wyniki badań własnych
Adrian Bralewski
Wydanie: pierwsze
Warszawa 2025
Wydawca: Akademia Pożarnicza
ISBN: 978-83-966806-4-8
DOI: 10.70402/apoz.2025.ab.9788396680648
ss: 296
Książka stanowi kontynuację wywodu naukowego rozpoczętego w pierwszej części, tj. Wprowadzenie do badań czynników systemowych i suplementowych. Cześć 1: Miejsce, rola i definicja czynników systemowych i suplementowych w badaniach na rzecz bezpieczeństwa. O ile pierwsza część publikacji miała charakter teoretyczny, o tyle w prezentowanej pozycji autor zdecydował się na ujęcie praktyczne, które z jednej strony ukazuje wyniki badań własnych polegające na analizie ocen poszczególnych czynników, a z drugiej prezentuje narzędzia właściwe dla badań społecznych o charakterze ilościowym i półilościowym.
Niniejsza książka może stanowić wartościową pozycję dla wszystkich osób, dla których bliskie jest praktyczne wykorzystanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie, jak również dla osób, które świadome są potrzeby wieloczynnikowych badań na rzecz bezpieczeństwa. Pozycja ta jest także rozszerzeniem badań, które zostały przedstawione w dysertacji doktorskiej autora. Może również stanowić sposób na zaprezentowanie przyjętego podejścia do oceny ryzyka i oceny bezpieczeństwa szerszemu gronu osób.