Skip to content
LOGOWANIE

Konferencja ”Zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektów infrastruktury krytycznej w obliczu zagrożenia działaniami wojennymi. Założenia systemu obrony cywilnej w Polsce”

grupa osób pozuje do zdjęcia

Akademia Pożarnicza, Fundacja im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego oraz Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego 24 maja 2024 r. wspólnie zorganizowali konferencję „Zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektów infrastruktury krytycznej w obliczu zagrożenia działaniami wojennymi. Założenia systemu obrony cywilnej w Polsce”.  

Podczas konferencji poruszono istotne kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym obiektów infrastruktury krytycznej w obliczu zagrożeń działaniami wojennymi oraz założeń Ustawy o Obronie Cywilnej. 

Rektor-Komendant Akademii Pożarniczej st. bryg. dr inż. Tomasz Klimczak, prof. uczelni przywitał uczestników konferencji. Eric LaVergne (międzynarodowy ekspert i koordynator działań kryzysowych w obiektach infrastruktury krytycznej, wykładowca IFSTA przy Oklahoma State University, American Petroleum Institute USA (API) oraz Lamar Institute of Technology Regional Fire Academy Beaumont Texas) podzielił się swoimi doświadczeniami z analizy pożarniczych zdarzeń kryzysowych na świecie wywołanych działaniami wojennymi i terrorystycznymi. Pan Wiesław Leśniakiewicz, Podsekretarz Stanu w MSWiA oraz Pan Dariusz Marczyński, Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA zaprezentowali założenia Ustawy o Obronie Cywilnej.

Konferencja zgromadziła wielu ekspertów i praktyków zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak i firm na co dzień dbających o bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w Polsce. Uczestnicy wymienili się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas panelu dyskusyjnego, który był elementem drugiej części konferencji. 

Partnerem merytorycznym konferencji była firma Foamax Kamil Marjanek. 

Inne wpisy z podobnych kategorii

Czerwiec miesiącem sportowców 
Czerwiec miesiącem sportowców 
6 czerwca 2024 r. w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) st. str. pchor. Bartosz MAŁKIEWICZ  z Kompanii Szkolnej II Akademii Po...
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
KONFERENCJA NAUKOWA „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” II EDYCJA
TYTUŁ KONFERENCJI „BEZPIECZEŃSTWO STRAŻAKÓW W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH” – II EDYCJA TERMIN KONFERENCJI 10 – 11  wrz...
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
Podchorążowie Akademii Pożarniczej ponownie na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym!
W dniach 13-14 czerwca 2024 r. na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył...