Skip to content
LOGOWANIE

REALIZACJA PROJEKTU „WZMOCNIENIE GOTOWOŚCI I ZDOLNOŚCI REAGOWANIA GRUZIŃSKICH SŁUŻB RATOWNICZYCH POPRZEZ ROZWÓJ OŚRODKA SZKOLENIA STRAŻY POŻARNEJ”

Duża grupa osób pozuje do zdjęcia

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA.

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Tytuł projektu: „Wzmocnienie gotowości i zdolności reagowania gruzińskich służb ratowniczych poprzez rozwój ośrodka szkolenia straży pożarnej – moduł III na rok 2023”.

Nazwa zadania: Samochód ratownictwa drogowego.

Całkowita wartość pojazdu to 339 972,00 PLN.

Elementem podnoszącym funkcjonalność realizowanego projektu był zakup oraz przekazanie pierwszego w Gruzji lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego w wersji gaśniczo-technicznej. W dniu 17.11.2023 przedstawiciele Akademii Pożarniczej oraz Ambasady RP w Tbilisi dokonali przekazania pojazdu dla Służby Zarządzania Kryzysowego przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Gruzji.

Przekazany pojazd umożliwia szybkie dotarcie ratowników na miejsce akcji w celu przeprowadzenia rozpoznania, właściwego przekazywania informacji dotyczących niezbędnych sił i środków oraz podjęcia niezbędnych działań ratowniczych w ratownictwie drogowym. Samochód może być wykorzystywany do sprawienia ruchomego stanowiska dowodzenia i/lub wykorzystany do szybkiego dostarczenia dodatkowego wyposażenia, transportu zespołu ratowniczego czy holowania przyczepy. Zakup ten pozwoli na szkolenie grup szybkiego reagowania w zakresie ratownictwa technicznego i medycznego w transporcie drogowym. Pojazd ratowniczy jest spersonalizowanym rozwiązaniem, które opracowane zostało na podstawie potrzeb ratowniczych Gruzji.

Inne wpisy z podobnych kategorii

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA KULTURA POKOJU “KULTURA GRANIC” 
VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA KULTURA POKOJU “KULTURA GRANIC” 
W dniach 15 i 16 lutego 20024 r. odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa KULTURA POKOJU  “Kultura granic” organizowan...
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUKI POLSKIEJ
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUKI POLSKIEJ
19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Data tego święta państwowego nie jest przypadkowa – 19 lutego 1473 r. urodził się Mi...
ZAPRASZAMY STUDENTÓW I STUDENTKI AKADEMII POŻARNICZEJ DO UDZIAŁU W REKRUTACJI DO PROGRAMU DLA STUDENTÓW – AMBASADORÓW „EU CAREERS”
ZAPRASZAMY STUDENTÓW I STUDENTKI AKADEMII POŻARNICZEJ DO UDZIAŁU W REKRUTACJI DO PROGRAMU DLA STUDENTÓW – AMBASADORÓW „EU CAREERS”
Zapraszamy studentów i studentki Akademii Pożarniczej do udziału w rekrutacji do programu dla studentów – ambasadorów „EU Caree...